Konferencija PSI #26: Crisis of Care u srpnju 2020. u Rijeci!

23.09.2019. / vijesti / sveučilište i društvo

Godišnja svjetska konferencija asocijacije Performance Studies international, PSi# 26, na temu “Crises of Care: act respond engage” održat će se u Rijeci od 7. do 11. srpnja 2020. godine.

PSi (Performance Studies international) je organizacija i mreža osnovana 1997. u New Yorku s ciljem promicanja komunikacije, suradnje i razmjene među umjetnicima, teoretičarima, aktivistima, znanstvenicima i sveučilišnim profesorima koji djeluju u području izvedbenih studija i umjetnosti: kazališta, glazbe, performansa, plesa i drugih formi.

Rijeka je drugi grad u Hrvatskoj koji će ugostiti ovu važnu profesionalnu udrugu (nakon Zagreba 2009. godine), te je prva Europska prijestolnica kulture u sklopu koje će se održati godišnja svjetska konferencija Performance Studies international. Konferencija se održava u organizaciji HNK Ivana pl. Zajca, Sveučilišta u Rijeci i Rijeka 2020-Europska prijestolnica kulture. Na konferenciji se očekuje oko 500 sudionica i sudionika iz cijelog svijeta.

Više informacija o PSi#26 pročitajte na linku i u priloženom dokumentu.