Konferencija “Semiotic Landscapes of Southeastern Europe”

26.05.2021. / vijesti / sveučilište i društvo

28. – 29. svibanj, 2021, palača Moise, Cres i online

Centar za napredne studije jugoistočne Europe (CAS SEE) Sveučilišta u Rijeci poziva vas da sudjelujete u mrežnim sesijama dvodnevne konferencije “Semiotic Landscapes of Southeastern Europe”.

Program okuplja istraživače koji rade na vizualnim i semiotičkim aspektima svakodnevne kulture u jugoistočnoj Europi.

Koncept semiotičkih krajolika obuhvaća implikacije ljudi koji oblikuju mjesto i stvaraju prostor. Verbalni i neverbalni načini interakcije s vanjskim svijetom stvaraju stvarnosti povezane i proizvedene određenim semiotičkim krajolikom. Svaki semiotički čin koji utječe na krajolik sam je po sebi i posljedica i potencijalni uzrok političkih, kulturnih, ekonomskih i drugih izazova i promjena.

Raznovrsne zemljopisne i društvene premise jugoistočne Europe, koje su bile aktivne u politici pamćenja i stvaranju značenja u povijesti, pružaju obilnu količinu perspektiva i tema za istraživanje međusobne povezanosti znaka i javni prostor.

Program konferencije

Više informacija može se pronaći na mrežnim stranicama CAS-a, kao i zoom poveznice putem kojih će biti moguće pristupiti konferenciji.