Konferencija ”Važnost medijske pismenosti u vremenu društvenih mreža i umjetne inteligencije”

25.05.2023. / vijesti / 50UNIRI

Završna konferencija 6. Dana medijske pismenosti bit će održana u petak26. svibnja 2023. od 11 do 12.30 sati

u dvorano 207 na Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Kampus Sveučilišta u Rijeci, Sveučilišna avenija 4.

Konferenciju organiziraju Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku u suradnji sa Sveučilištem u Rijeci, Kampus Sveučilišta u Rijeci, Sveučilišna avenija 4. Konferenciju organiziraju Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku u suradnji sa Sveučilištem u Rijeci, a održava se u sklopu obilježavanja 50. obljetnice osnutka Sveučilišta u Rijeci.Na konferenciji će biti predstavljeni rezultati ovogodišnjih Dana medijske pismenosti,projekta pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja, s ciljem podizanja svijesti o važnosti medijske pismenosti te stvaranja prilika i resursa za medijsko obrazovanje.

Govorit će se i o nužnosti jačanja medijske pismenosti u obrazovnim ustanovama, a bit će predstavljen i budući Poslijediplomski specijalistički studij ”Medijska pismenost” Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.

PROGRAM KONFERENCIJE:

• Rezultati Dana medijske pismenosti i nužnost jačanja medijske pismenosti u obrazovnim ustanovama, Robert Tomljenović, Agencija za elektroničke medije
  • Obrazovni materijali nastali u sklopu Dana medijske pismenosti i važnost medijske pismenosti u kontekstu mentalnog zdravlja djece i mladih, Marin Ilej, Ured UNICEF-a za Hrvatsku
  • Ukorak s izazovima digitalnog doba – Specijalistički poslijediplomski studij medijske pismenosti – Cecilija Jurčić Katunar i Saša Stanić, Filozofski fakultet u Rijeci
  • Društvene mreže i dezinformacije – može li umjetna inteligencija pomoći? – Ana Meštrović, Slobodan Beliga, Fakultet informatike i digitalnih tehnologija i Mihaela Matešić, Filozofski fakultet u Rijeci

Pozivamo odgojno-obrazovne djelatnike koji rade u osnovnim i srednjim školama te predškolskim ustanovama, knjižničare, novinare i urednike, marketinške stručnjake i članove akademske zajednice da se pridruže konferenciji!

Za sudjelovanje se potrebno prijaviti putem OBRASCA, a prijave će biti otvorene do 25. 5. u 10 sati, ili do popunjena mjesta.

Odgojno-obrazovni djelatnici mogu dobiti potvrdu o sudjelovanju, koju će im izdati Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku.