Kulturna baština i turizam 2: Putevi vode… kroz vodu do mora

14.03.2022. / vijesti / umjetnost i kultura

U ponedjeljak, 21. ožujka 2022. započinje novi ciklus edukativnih predavanja KULTURNA BAŠTINA I TURIZAM 2 – Putevi vode…. kroz vodu do mora, koja će se održati u Sveučilišnoj knjižnici Rijeka, dvorana izložbe Glagoljica, Dolac 1. Prvo predavanje održat će dr. sc. Romana Lekić, antropologinja u turizmu, savjetnica dekana na Edward Bernays University Collegeu u Zagrebu.

Ciklus predavanja nazvan Putevi vode… kroz vodu do mora obuhvaća dvije zasebne cjeline, koje su povezane motivom vode i međusobno se nadopunjuju.

U prvom predavanju, 21. ožujka, predstavit će se element vode i voda kao značajni medij, uz promociju dokumentarnog filma „Putevi vode“ u kojemu i Rijeka ima svoje mjesto. Upravo je voda, a time i more, važan medij koji dobiva na snazi više nego ikada. Ovo predavanje bit će i svojevrsni uvod u transformaciju koju će Rijeka uskoro doživjeti na svom putu od nekadašnje luke za iseljavanje do morske marine za mega jahte.

Više o predavanju saznajte ovdje.