Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta

27.01.2021. / vijesti / sveučilište i društvo

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta koji se obilježava svake godine 27. siječnja, Veleposlanstvo Države Izrael u Republici Hrvatskoj u suradnji sa Sveučilištem Bar-Ilan organizira online predavanje pod nazivom Nesvršena prošlost.

Uvodnu riječ održat će Nj. E. g. Ilan Mor, veleposlanik Države Izrael u Hrvatskoj, te profesor Thierry Joshua Alcoloumbre s Odsjeka za komparativnu književnost Sveučilišta Bar-Ilan. Predavanje će biti neformalnog tipa, u obliku razgovora na engleskom jeziku o iskustvima pripadnika druge generacije preživjelih i načinu na koji su odrasli noseći se s naslijeđenim traumama.

Predavanje će početi u 19 sati, a svi zainteresirani mogu se priključiti putem poveznice.