Međunarodni dan žena u znanosti

11.02.2024. / vijesti / o sveučilištu

11. veljače 2024. obilježava se Međunarodni dan žena u znanosti. Sveučilište u Rijeci želi svim znanstvenicama sretan Međunarodni dan žena u znanosti.

Opća skupština Ujedinjenih Naroda 11. veljače 2015. godine proglasila je Međunarodni dan žena u znanosti s ciljem promicanja ravnopravnog sudjelovanja žena u obrazovanju, usavršavanju, radu i donošenju odluka u znanosti. Osvješćivanje društva o važnosti eliminacije svake diskriminacije žena, uključujući u području obrazovanja i zapošljavanja te premošćivanje pravnih, ekonomskih, socijalnih i kulturnih barijera kroz poticanje razvoja obrazovnih politika i programa, promocije razvoja karijere u znanostima i prepoznavanja postignuća žena u znanosti.

Ničega se u životu ne trebamo bojati, samo trebamo razumjeti. Sada je vrijeme da razumijemo više kako bismo se bojali manje. – Inspirirano Maria Skłodowska-Curie

U nastavku možete pročitati intevju prof.dr.sc. Dijane Dominis Prester, astrofizičarke s Fakulteta za fiziku Sveučilišta u Rijeci – INTERVJU