Move to PGŽ!

19.07.2019. / vijesti / sveučilište i društvo

”Jako smo kritični i jako smo skromni. Ponekad nedovoljno cijenimo ono što imamo u našoj županiji. Zagreb često neopravdano ima primat u Hrvatskoj. Zato želimo poručiti, posebno mladima ne samo da ne odlaze iz PGŽ-a, nego i onima koji nisu odavde da ovdje dođu živjeti. Zahvaljujem Županiji i Agenciji što je prepoznala u Sveučilištu bitnog partnera. Sve se više Sveučilišta u Europi rangiraju, ne samo prema znanstvenim uspjesima, nego i prema utjecaju na društvo i zajednicu. Zajedno sa Žuapanijom i Gradom Rijekom mi u tome u hrvatskoj prednjačimo”, rekla je danas rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija na predstavljanju u Guvernerovoj palači.

Predstavljene su naime mrežne stranice i medijski sadržaj – promotivni video ”Move to PGŽ!” Javne ustanove Regionalna razvojna agencija Primorsko-goranske županije. Predstavljanje je predvodio Vedran Kružić, direktor Razvojne agencije, a pozdravio je i župan primorsko-goranski Zlatko Komadina, koji je poručio: ”Trebamo bolje iskoristiti svoje resurse, ali i stvarati nove vrijednosti”.

Više možete pogledati na mrežnoj stranici prigoda.hr.