MSCA4Ukraine – portal za prijave

09.11.2022. / vijesti / eu projekti

Otvoren je portal za prijave na shemu MSCA4Ukraine, financirane u okviru djelovanja Marie Skłodowska – Curie.

Portal je dostupan na sljedećoj poveznici, a prijave mogu podnijeti organizacije domaćini u ime istraživača iz Ukrajine.

Cilj MSCA4Ukraine stipendija je osigurati potporu istraživačima iz Ukrajine kako bi nastavili svoje istraživačke aktivnosti u Europskoj uniji ili pridruženim članicama programa Obzor Europa te kako bi se ojačala znanstvena suradnja EU-a i Ukrajine.

Prijave će se kontinuirano pregledavati, a poziv će ostati otvoren dok se sva sredstva ne potroše.

Postavljena su tri preliminarna roka prijava, koji se mogu prilagoditi intenzitetom i brojem prijava:
•    11. studenog 2022.
•    9. prosinac 2022.
•    9. siječnja 2023.

Tijekom razdoblja prijava dostupna je usluga za povezivanje istraživača, a više o samom natječaju MSCA4Ukraine pronađite na poveznici.