Održan je Informativni dan za Europsko istraživačko vijeće (ERC) programa Obzor Europa

13.07.2023. / vijesti / eu projekti

Sveučilište u Rijeci održalo je Informativni dan za Europsko istraživačko vijeće (ERC) programa Obzor Europa, u srijedu 12. srpnja 2023. godine na Građevinskom fakultetu u Rijeci. Informativni dan otvorio je prorektor za znanost i umjetnost Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Gordan Jelenić te je tom prilikom dao kratki osvrt o ERC projektima u Republici Hrvatskoj i na Sveučilištu u Rijeci, a potom predstavio Centar za potporu pripremi  kompetitivnih znanstvenih projekata.

U nastavku je dr. sc. Ana Butković, rukovoditeljica Centra za potporu pripremi  kompetitivnih znanstvenih projekata održala izlaganja o mogućnostima prijava na pozive Europskog istraživačkog vijeća programa Obzor Europa te o financijskim potporama Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatske zaklade za znanost za znanstvenike koji se prijavljuju na pozive Europskog istraživačkog vijeća.

Prezentacije s Informativnog dana mogu se preuzeti na sljedećim poveznicama: