Na Pravnom fakultetu predstavljena knjiga ”Lopta je okrugla jer je takav propis”

03.02.2023. / vijesti / o sveučilištu

U petak, 27. siječnja 2023. na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Rijeci u organizaciji Centra za sportsko pravo, politike u sportu i sportsku diplomaciju Fakulteta održano je predstavljanje knjige ”Povijest nogometne organizacije. Lopta je okrugla jer je takav propis”. Autor knjige je dugogodišnji glavni tajnik Hrvatskog nogometnog saveza – Vladimir Iveta, diplomirani pravnik i vanjski član Centra za sportsko pravo, politike u sportu i sportsku diplomaciju riječkog pravnog fakulteta.

Nakon uvodnog obraćanja dekanice Pravnog fakulteta prof. dr. sc. Vesne Crnić Grotić, uz autora, o knjizi su govorili, u ime izdavača Srednja Europa – glavni urednik prof. dr. sc. Damir Agičić s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te jedan od recenzenata knjige izv. prof. dr. sc. Vanja Smokvina, ujedno i voditelj Centra.