Nagrađeni za znanstvenu izvrsnost

04.01.2021. / vijesti / znanstvenici

U ukupnome iznosu od 100 tisuća kuna Sveučilište u Rijeci nagradilo je 15 najboljih znanstvenoistraživačkih projekata, koje provode iskusni znanstvenici i umjetnicu na Sveučilištu u Rijeci. Nagrade su dodijeljene u iznosima od 10, 6 i 4 tisuće kuna i to po tri projekta iz slijedećih područja: prirodne znanosti, tehničke znanosti, biomedicinske i biotehnološke znanosti, društvene znanosti i humanističke znanosti.

Odluka o nagradama donesena je na na posljednjoj sjednici Senata Sveučilišta u Rijeci, nakon provedene vanjske evalucaije, a Natječaj za dodjelu sredstava potpore znanstvenim istraživanjima na Sveučilištu u Rijeci za 2018. godinu – projekti iskusnih znanstvenika i umjetnika, tzv. UNIRI projekti raspisan je u rujnu 2018.

Voditelji UNIRI projekata moraju sredstva namjenski koristiti za znanstvenu djelatnost.

Popis nagrađenih znanstvenika i projekata možete pogledati u Odluci Senata.