Natječaj za stipendije: France Excellence Europa

22.02.2022. / vijesti / studenti

Povodom francuskog predsjedanja Europskom unijom (od 1. siječnja do 30. lipnja 2022.) Ministarstvo Europe i vanjskih poslova objavljuje natječaj za stipendije France Excellence Europa koji omogućava studentima iz 26 zemalja Europske unije upis diplomskih (M.A.) studijskih programa u nekoj od francuskih institucija visokog obrazovanja.

Stipendije, u trajanju od 12 mjeseci za upis na program M2 ili 24 mjeseca za upis na program M1, dodjeljuju se za sljedeća područja studija: kultura i baština, obrazovanje, pedagogija, visoko obrazovanje, francuski jezik i civilizacija, strani jezici i civilizacije i europski studiji, zdravstvo, okoliš, digitalni mediji.

Prijave su moguće i za programe na engleskom jeziku. Rok za slanje prijava je 15. ožujka 2022.

Više informacija dostupno je ovdje.