Novi ERASMUS Natječaj za mobilnost studenata radi obavljanja stručne prakse u svim trećim zemljama

31.01.2023. / vijesti / međ. suradnja

Sveučilište u Rijeci 1. veljače 2023. raspisuje Erasmus natječaj za mobilnost studenata radi obavljanja stručne prakse u 2022./2024. u okviru programa Erasmus u svim trećim zemljama koje nisu pridružene programu (projekt 2022-1-HR01-KA131-HED-000051706, INTERNATIONAL OPENING).

Broj financijskih potpora koje će Sveučilište u Rijeci dodijeliti za mobilnost studenata radi obavljanja stručne prakse ovisi o raspoloživosti sredstava. Studenti koji se prijave na Natječaj i zadovolje uvjete Natječaja, a ne uđu u krug stipendiranih studenata, mogu na razmjenu otići o vlastitom trošku.

Mobilnost se može ostvariti u nepridruženim zemljama cijelog svijeta (regije 1 – 14) te mora biti ostvarena u razdoblju od 15. veljače 2023. do 30. srpnja 2024. Popis regija 1-14 nalazi se na kraju natječaja.

Najkraće trajanje standardne (fizičke) studentske mobilnosti je 2 mjeseca, a najdulje 12 mjeseci.

U dogovoru s inozemnom institucijom, studenti preddiplomskog i diplomskog studija mogu ostvariti i tzv. blended mobilnost – kratkoročnu fizičku mobilnost u trajanju od 5-30 dana uz obveznu virtualnu mobilnost prije, tijekom i/ili nakon fizičkog dijela mobilnosti.

Regije 1-14

Detaljne informacije o Erasmus programu, tekstovi natječaja i prijavni obrasci objavljeni su na mrežnim stranicama Sveučilišta:

Kontakt:

Centar za međunarodnu mobilnost