O integraciji migranata u obrazovni sustav

13.07.2023. / vijesti / diversity

Na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u srijedu, 12. srpnja 2023. održano je javno predavanje dr. sc. Nataše Pantić pod naslovom ”Uloga nastavnika i (među)profesionalne suradnje u integraciji migranata u školsku zajednicu: primjeri iz međunarodnog istraživanja TEAMS – Škotska, Švedska i Finska”, kao dio programa obilježavanja 50. obljetnice osnutka Sveučilišta u Rijeci. Predavanje je održano u organizaciji Odsjeka za pedagogiju Filozofskog fakulteta u Rijeci i Sveučilišta u Rijeci.

Dr. sc. Nataša Pantić gostujuća je predavačica sa Sveučilišta u Edinburghu i direktorica sveučilišnog Centra za istraživanje inkluzije i raznolikosti u obrazovanju, a u svojem se predavanju posebno osvrnula na rezultate međunarodnog istraživanja provedenog u Škotskoj, Švedskoj i Finskoj u okviru projekta TEAMS – Teaching that Matters for Migrant Integration: Levers of Integration in Scotland, Finland and Sweden.

Više o projektu možete saznati putem mrežne poveznice