O primjeni superračunalnih resursa u znanosti i inženjerstvu

24.11.2022. / vijesti / međ. suradnja

Agencija za mobilnost i programe Europske unije poziva zainteresirane na predavanje “Primjena superračunalnih resursa u znanosti i inženjerstvu (HiPowerEd)”, koje će biti održano u petak, 25. studenog 2022. u 13.30 sati u glavnoj zgradi novog kampusa Sveučilišta Algebra (dvorana Faust Vrančić), Gradišćanska ulica 24, Zagreb.

Svoja iskustva u primjeni superračunalnih resursa u raznim granama znanosti i inženjerstva predstavit će kolege iz Technische Universität München (TUM), Danmarks Tekniske Universitet (Kopenhagen), Universita degli studi di Trieste, Tehničkog fakulteta Rijeka, CNRM (BURA) Sveučilišta u Rijeci i Sveučilišta Algebra. Navedena sveučilišta surađuju na zajedničkom EU projektu HiPowerEd pod vodstvom Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.