Obilježavanje Svjetskog dana glasa 2024

08.04.2024. / vijesti / logopedija

Logokaz, udruga studenata studija Logopedija pri Sveučilištu u Rijeci, povodom obilježavanja Svjetskog dana glasa, organizira predavanje o važnosti očuvanja zdravlja glasa.

Predavanje će se održati u utorak, 16. travnja 2024. godine od 16 od 17 sati u učionici 006 u zgradi Filozofskog fakulteta.

Namijenjeno je svim vokalnim profesionalcima. Cilj je edukacija javnost o pravilnoj proizvodnji glasa, ukazivanje na moguću zlouporabu glasa i posljedičnu patologiju te, u konačnici, osvjetljivanje higijene glasa i načina alternativne komunikacije na radnom mjestu.

Na kraju predavanja dijelit će se probirni upitnik za utvrđivanje vjerojatnosti pojave poremećaja glasa. Taj dio je važan kako bi vokalni profesionalci, radi prevencije poremećaja glasa, mogli otići na pregled glasnica kod fonijatra.

Također svi su pozvani na drugi dio programa “karaoke večer” u The Beertija na Trsatu.

Prijave za predavanje vrše se putem poveznice.