Obilježen Dan Građevinskog fakulteta

04.07.2022. / vijesti / o sveučilištu

U petak, 1. srpnja 2022. održano je svečano obilježavanje 53. obljetnice osnutka Građevinskog fakulteta u Rijeci. Prigodni govor održao je dekan izv. prof. dr. sc. Mladen Bulić, a u ime rektorice Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježane Prijić Samaržije, obratila se prorektorica za studije, studente i osiguravanje kvalitete prof. dr. sc. Marta Žuvić. Pozdravnim govorima također su se obratili:
dr. sc. Vesna Dodiković Jurković, zamjenica ravnateljice Agencije za znanost i visoko obrazovanje,
prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga, prorektor za inovacije, transfer tehnologije i komunikacije Sveučilišta u Zagrebu i predsjednik Hrvatske zajednice inovatora
Nina Tražin Lovrec, predsjednica Hrvatske komore inženjera građevinarstva
prof. dr. sc. Damir Varevac, dekan Građevinskog i arhitektonskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku
Nazočili su i borjni ugledni gosti i akademskih krugova Hrvatske i susjednih zemalja, kao i predstavnici gospodarstva.