Obilježena 150. obljetnica riječke pruge

24.10.2023. / vijesti / sveučilište i društvo

U ponedjeljak i utorak, 23. i 24. listopada 2023. u Vijećnici Grada Rijeke održan je interdisciplinarni znanstveno-stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem pod nazivom: „Riječki identitet: gospodarski, povijesni, jezični i kulturni odjeci povodom 150.obljetnice izgradnje željezničkih pruga Rijeka-Karlovac i Rijeka-Pivka.

Skup su organizirali: Grad Rijeka, Sveučilište u Rijeci – Filozofski fakultet, Građevinski fakultet i Centar za industrijsku baštinu te Zavod za povijesne i društvene znanosti Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti u Rijeci s Područnom jedinicom u Puli.

Skup su pozdravnim govorima otvorili rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, gradonačelnik Rijeke Marko Filipović i upraviteljica riječkog Akademijinog Zavoda dr. sc. Sanja Holjevac. U ime organizacijskog odbora obratio se prorektor za strateške projekte Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Saša Zelenika.