Objavljen Poziv na podnošenje prijedloga za program Erasmus+ za 2024. godinu

28.11.2023. / vijesti / eu projekti

Europska komisija objavila je Poziv na podnošenje prijedloga za program Erasmus+ za 2024. godinu.

Za Republiku Hrvatsku za 2024. godinu okvirni proračun iznosi više od 41 milijuna eura.

Tekst Poziva dostupan je na svim službenim jezicima Europske unije.

Rokovi za podnošenje prijava za Ključnu aktivnost 2 (KA2) – Suradnja organizacija i institucija te za Ključnu aktivnost 3 (KA3) – Podrška razvoju politike i suradnji objavljeni su nastavku:

Ključna aktivnost 2

Suradnička partnerstva u području obrazovanja, osposobljavanja i mladih, osim onih za koja se prijavljuju europske nevladine organizacije5. ožujka u 12:00
Suradnička partnerstva u području obrazovanja, osposobljavanja i mladih za koja se prijavljuju europske nevladine organizacije5. ožujka u 17:00
Suradnička partnerstva u području sporta5. ožujka u 17:00
Suradnička partnerstva u području mladih, osim onih za koja se prijavljuju europske nevladine organizacije1. listopada u 12:00
Mala partnerstva u području odgoja i općeg obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, obrazovanja odraslih i mladih5. ožujka u 12:00,
1. listopada u 12:00
Mala partnerstva u području sporta5. ožujka u 17:00
Centri strukovne izvrsnosti7. svibnja u 17:00
Akademije za stručno usavršavanje učitelja u okviru programa Erasmus+6. lipnja 2024. u 17:00
Aktivnosti Erasmus Mundus15. veljače u 17:00
Savezi za inovacije7. ožujka u 17:00
Jačanje kapaciteta u području visokog obrazovanja8. veljače u 17:00
Jačanje kapaciteta u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja29. veljače u 17:00
Jačanje kapaciteta u području mladih6. ožujka u 17:00
Jačanje kapaciteta u području sporta5. ožujka u 17:00
Neprofitna europska sportska događanja5. ožujka u 17:00

Ključna aktivnost 3

Mladi Europe zajedno7. ožujka u 17:00

Mreže i aktivnosti Jean Monnet

Mreže i aktivnosti Jean Monnet1. veljače u 17:00

Važne napomene: Svi rokovi za predaju projektnih prijedloga odnose se na briselsko vrijeme.
U 2024. godini ograničen je broj prijava na maksimalno 10 po instituciji za aktivnosti Suradnička partnerstva i Mala partnerstva (KA210 i KA220), bilo u svojstvu prijavitelja ili svojstvu partnera, u svim sektorima osim u sektoru visokog obrazovanja.

Za detaljne upute o podnošenju prijava proučite Vodič kroz program Erasmus+ na engleskome jeziku koji je sastavni dio ovog Poziva, a dostupna je i verzija na hrvatskom jeziku.

Prijavni obrasci dostupni su na službenim internetskim stranicama Europske komisije za programe Erasmus+ i Europske snage solidarnosti.

Na mrežnoj stranici Agencije za mobilnost i programe EU možete proučiti Korake za sudjelovanje u programu Erasmus+.

Podsjećamo da se od 15.11.2023. godine namjere prijava EU projekata sastavnica Sveučilišta u Rijeci podnose putem Sustava za prijavu projekata Sveučilišta u Rijeci (SPAPP).