Obzor Europa: objavljen natječaj za Hop-on facility za 2023. godinu

26.01.2023. / vijesti / eu projekti

U okviru programa Obzor Europa objavljeni su natječaji za već postojeće projekte u koje se možete priključiti kroz tzv. Hop-on facility kojim se potiču pravne osobe iz država članica s lošijim rezultatima u području istraživanja i inovacija (tzv. widening zemlje, među koje spada i Hrvatska) da se pridruže već postojećim projektima i konzorcijima iz područja cijelog 2. stupa programa Obzor Europa te EIC Pathfindera (popis projekata je dostupan na poveznici).

Glavni kriteriji odabira su izvrsnost i dodana vrijednost novog partnera koji obavlja relevantan dodatni zadatak u projektu. Svi partneri u konzorciju moraju se složiti oko pristupanja novog partnera te je potrebno dokazati relevantnost i komplementarnost istraživanja i inovacija.

Rok za podnošenje prijava je 28. rujna 2023. godine, a više informacija je dostupno na poveznici.