Odobren E+ projekt InCrowd

02.03.2021. / vijesti / eu projekti

Projekt „Inclusion through CrowdFunding” (InCrowd) financiran je u sklopu programa Erasmus+, ključna aktivnost 3 – Podrška reformi politika.

Projektne aktivnosti usmjerene su na mlado stanovništvo koje nije zaposleno niti uključeno u bilo kakve oblike obrazovanja (NEET – Neither in Employmentn or in Education or Training). Cilj projekta je poboljšati njihov položaj i mogućnosti na suvremenom dinamičnom tržištu rada, koje se nalazi pod velikim utjecajem globalizacije. Poseban naglasak je stavljen na aktivnosti samozapošljavanja i poticanja vlastitih poduzetničkih aktivnosti, prvenstveno putem nekih od ključnih oblika alternativnoga financiranja, poput crowdfundinga.
Provedba projekta će se realizirati kroz različite oblike znanstvenih i obrazovnih aktivnosti kojima će se NEET stanovništvu omogućiti pristup znanjima i vještinama neophodnim za unaprjeđenje životnoga standarda i ostvarenja konkurentnosti na tržištu rada.

U provedbu projekta je, uz Sveučilište u Rijeci, uključeno još pet partnerskih institucija – Fenice Foundation, Italija; European Crowdfunding Network, Belgija; GROWFUNDING, Belgija; ZAAR, Malta; TREE –Estonija.
Za provedbu projekta na razini Sveučilišta u Rijeci zadužen je Ekonomski fakultet u Rijeci.

Provedba projekta će se odvijati tijekom 24 mjeseca, od siječnja 2021. do siječnja 2023. godine.