Održan 2. UNIRI Job Fair na Kampusu

26.10.2023. / vijesti / career days

Sveučilišni je Kampus po drugi puta bio domaćin Sajma poslova – UNIRI Job Faira, koje je dio Dana karijera – UNIRI Carrer Days, a koji su održani su od 23. do 26. listopada 2023. u organizaciji Sveučilišta u Rijeci, uz podršku ALUMNI UNIRI mreže, Ureda za karijere Sveučilišnog savjetovališnog centra te Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci. UNIRI Career Days organiziraju se s ciljem jačanja kompetencija za upravljanje karijerom kod studenata, studentica i alumna svih sastavnica riječkog Sveučilišta, informiranja o potrebama na tržištu rada, povezivanja s poslodavcima te međusobnog umrežavanja. Studenti i alumni imaju priliku saznati više o upravljanju karijerom, informirati se o različitim mogućnostima razvoja karijere na Sveučilištu u Rijeci te unaprijediti različite prenosive vještine namijenjene postizanju profesionalnog uspjeha. Posebna pažnja usmjerena je i na uspješne alumne Sveučilišta u Rijeci koji su u programu sudjelovali kao gostujući predavači. Središnja aktivnost UNIRI Career Daysa 2023 jest UNIRI Job Fair koji je održan u četvrtak, 26. listopada od 13 do 19 sati u prizemlju zgrade Sveučilišnih odjela. Sudionici na Job Fairu imali su priliku predstaviti tvrtke putem izlagačkog štanda i/ili putem kratke tzv. pitch prezentacije. Osim predstavnika iz gospodarskog sektora na Job Fairu su svoje aktivnosti i prilike za profesionalni razvoj predstavile različite studentske udruge te organizacije civilnoga društva. UNIRI Job Fair jedinstvena je prilika za uspostavljanje kontakta sa studentima, studenticama i alumnima svih sastavnica Sveučilišta u Rijeci na jednom mjestu te pronalazak idealnog kandidata ili idealne kandidatkinje za svoj radni tim.

Na manifestaciji je sudjelovalo 50 izlagača, a u programu je ponuđeno 25 edukativnih aktivnosti.