Održan 3. sastanak mreže ureda za transfer tehnologije

26.10.2023. / vijesti / inovacije

Sveučilište u Rijeci bilo je 24. listopada domaćinom trećeg sastanka mreže ureda za transfer tehnologije. Sastanak je organizirala Uprava za znanost i tehnologiju Ministarstva znanosti i obrazovanja, uz potporu Svjetske banke.

Više od 25 predstavnika ureda za transfer tehnologije i/ili znanja s nekoliko hrvatskih sveučilišta imalo je priliku sudjelovati u radionici koju je održao tim Svjetske banke. Tema radionice je bila Uloga ureda za transfer tehnologije u dizajnu istraživanja i komercijalizaciji.

Dodatno, nacionalna RM Roadmap ambasadorica dr. sc. Ivana Vuka (UNIST) izvijestila je o tijeku online konzultacija za znanstvene menadžere. Prvi krug konzultacija je završen i trenutno je u pripremi tzv. „consensus document“ za koji će se moći glasovati putem RM Roadmap platforme u periodu od 30. listopada do 10. studenog ove godine. Drugi krug konzultacija planiran je za ožujak 2024. godine