Održan Dan otvorenih vrata UFRI-a

25.01.2024. / vijesti / o sveučilištu

U srijedu, 24. siječnja 2024. održan je Dan otvorenih vrata Učiteljskog fakulteta u Rijeci, kojem su prisustvovali studenti završnih godina Fakulteta, kao i zainteresirani učenici završnih razreda srednjih škola. Susret je započeo prezentacijom pod nazivom Zašto upisati Učiteljski fakultet u Rijeci? koju je održala prodekanica doc. dr. sc. Zlata Tomljenović, a kojom su predstavljeni studijski programi te prednosti studiranja na Učiteljskom fakultetu.

Nakon nje, predavanje pod nazivom Što nakon završetka školovanja? Ulazak na tržište rada uz pomoć Hrvatskog zavoda za zapošljavanje održao je g. Željko Marković, predstojnik Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje, Područne službe Rijeka, uz sudjelovanje stručne savjetnice za zapošljavanje gđe Adrijane Derossi. Prezentacija je obuhvatila informacije o postupku prve prijave u evidenciju HZZ-a te individualnom savjetovanju i prikupljanju svih bitnih podataka o novo prijavljenoj nezaposlenoj osobi u cilju izrade što preciznijeg profesionalnog plana; predstavljene su mjere aktivne politike zapošljavanja kao potpora kod prvog zapošljavanja (mjera pripravništva, pripravništva u javnom sektoru te potpore za zapošljavanje), obrazovanje putem vaučera kao način stjecanja novih znanja i vještina po završetku školovanja te podaci o trenutačnom položaju zanimanja učitelj razredne nastave i odgojitelj predškolske djece na županijskom tržištu rada.