Održan međunarodni okrugli stol

10.06.2022. / vijesti / međ. suradnja

U organizaciji Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci 9. lipnja 2022. je održan međunarodni okrugli stol o temi: Značaj internacionalizacije u stvaranju poticajnog okruženja za učenje i poučavanje. Iznijeta su iskustva mobilnosti nastavnika i pridat je značaj međunarodnoj suradnji u stvaranju poticajnog okruženja za razvoj kompetencija nastavnika i studenata.

Sudionici okruglog stola, uz podršku Sveučilišta u Rijeci bili su:
prof. dr. sc. Marta Žuvić, prorektorica za studije, studente i osiguravanje kvalitete Sveučilišta u Rijeci
prof. dr. sc. Lidija Vujičić, dekanica Učiteljskog fakulteta u Rijeci
izv. prof. dr. sc. Darjo Felda, prorektor za študijske zadeve Univerze na Primorskem
prof. dr. sc. Mara Cotič, dekanica Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem
prof. dr. sc. Milena Valenčič Zuljan, Pedagoški fakultet Univerze u Ljubljani
izv.prof.dr.sc. Darjo Zuljan, Pedagoški fakultet Univerze na Primorskem
izv. prof. dr. sc. Petra Pejić Papak, prodekanica za nastavu i studente Učiteljskog fakulteta u Rijeci
izv. prof. dr. sc. Marinko Lazzarich, prodekan za znanost Učiteljskog fakulteta u Rijeci
doc. dr. sc. Vilko Petrić, urednik časopisa Odgojno-obrazovne teme.

Tijekom susreta predstavljena je i znanstvena monografija Poticajno okruženje za učenje i poučavanje: razvoj kompetencija studenata, urednika Petre Pejić Papak, Darja Zuljana i Lidije Vujičić.