Održan sastanak Međunarodnog znanstvenog savjeta Sveučilišta u Rijeci

29.07.2022. / vijesti / znanstvenici

Na Rektoratu Sveučilišta u Rijeci u petak, 29. srpnja 2022. održan je sastanak Međunarodnog znanstvenog savjeta Sveučilišta u Rijeci. Predsjedala je rektorica prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija te je predstavila članicama i članovima MZS-a dosadašnja postignuća i smjerove razvoja Sveučilišta, vezano uz novu Strategiju, s naglaskom na znanstvenu djelatnost. Rektorica je predstavila i aktivnosti UNIRI-a u savezu YUFE i mreži YERUN, projekte (posebno Obzor Europa ali, primjerice, i EDIH). Uslijedio je razgovor u kojem su članice i članovi MZS-a raspravljali i savjetovali upravu kako još više unaprijediti rad i razvoj Sveučilišta.

Sastanku su prisustvovali:
prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci
prof. dr. sc. Gordan Jelenić, prorektor za znanost i umjetnost (online)
prof. dr. sc. Senka Maćešić, preorektorica za digitalizaciju i razvoj
prof. dr. sc. Davor Vašiček, prorektor za financije i poslovanje
prof. dr. sc. Saša Zelenika, prorektor za strateške projekte
prof. dr. sc. Marta Žuvić, prorektorica za studije, studente i osiguravanje kvalitete
Robera Hlača Mlinar, dipl. iur., glavna tajnica Sveučilišta
Nataša Jakominić Marot, MBA, rukovoditeljica Sveučilišnog centra za istraživanje i inovacije
kao i članoi MZS-a:
prof. dr. sc. Željko Ivezić
prof. dr. sc. Danica Kragić Jensfelt
prof. dr. sc. Igor Mezić
prof. Vedran Mimica
prof. dr. sc. Nenad Miščević
prof. dr. sc. Igor Žutić

Međunarodni znanstveni savjet Sveučilišta u Rijeci savjetodavno je tijelo uprave i Savjeta za znanost Sveučilišta u Rijeci za pitanja znanstvene djelatnosti te razvoja strategija i politika u tom području. Međunarodni znanstveni savjet sastoji se od uglednih znanstvenika, koji na temelju iskustva i praksi uglednih znanstvenih institucija, svojim savjetima i aktivnostima doprinose razvoju Sveučilišta.