Održan završni sastanak partnera na Erasmusu+ projektu InAMath

16.02.2023. / vijesti / eu projekti

Od 13. do 15. veljače 2023. na Fakultetu za matematiku Sveučilišta u Rijeci održan je zavšni sastanak partnera na Erasmusu+ projektu InAMath – An interdisciplinary approach to mathematical education. Voditelj projekta je Sveučilište u Rijeci, a Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci koordinira provedbu projekta. Partneri na projektu su: Centar tehničke kulture Rijeka, Osnovna šola heroja Janeza Hribarja Stari trg pri Lozu, Osnovna škola ”Nikola Tesla” Rijeka, Sveučilište u Mostaru, Univerza na Primorskem i Univerzitet u Novom Sadu. Pridruženi partneri su: OŠ ”Sveti Matej” Viškovo, OŠ ”Jovan Dučić” Novi Sad, OŠ Petra Bakule Mostar, a prijavu projekta su podržali: Grad Rijeka, Agencija za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske, Grad Mostar i Pedagoški institut iz Ljubljane. Projekt završava 28. veljače 2023.

U okviru projekta osmišljeno je i provedeno ispitivanje stavova učitelja razredne nastave te njihovih učenika i roditelja o matematici i poučavanju matematike. U ispitivanju je sudjelovalo 980 učitelja, 460 učenika i 400 roditelja te su rezultati detaljno analizirani. U projektu je osmišljeno više od 50 aktivnosti za učenike razredne nastave koje povećavaju interdisciplinarnost u nastavi matematike s ciljem postizanja viših razina obrazovnih ishoda, razvoja računalnog i kritičkog razmišljanja te kreativnosti. Sve su aktivnosti isprobane u školskim učionicama. Razvijena je i održana edukacija učitelja te je osmišljen i kreiran online kolegij za samoedukaciju učitelja o temi projekta. Nadalje, u okviru projekta osmišljen je i proveden veliki broj popularno-znanstvenih matematičkih aktivnosti. Detaljne informacije o projektu mogu se pronaći na mrežnim stranicama projekta inamath.uniri.hr na kojima će se do kraja projekta naći i svi gore navedeni rezultati projekta.