Održana međunarodna ljetna škola “Waterscapes in Heritage and Environment”

06.10.2022. / vijesti / doktorska škola

U organizaciji Sveučilišta u Bergamu, Instituta za filozofiju i socijalnu teoriju Sveučilišta u Beogradu te Sveučilišta u Rijeci, Delta Laba i Doktorske škole, od 16. do 24. rujna 2022. održana je međunarodna ljetna škola “Waterscapes in Heritage and Environment”.
Uvodno predavanje o Rijeci u Delta Labu održala je zamjenica predstojnika DeltaLab-a Morana Matković, dok je dobrodošlicu svim sudionicima u ime Sveučilišta u Rijeci poželjela izv. prof. dr. sc. Sanja Bojanić. Svog predstavnika među sudionicima ljetne škole imalo je i Sveučilište u Rijeci – doktorandicu Filozofskog fakulteta Dijana Protić.
Tema ljetne škole bila je povijest i nasljeđe Mediterana, predavanja su se održavala na brodu i na pojedinim lokalitetima poput Fulfinum Mirine u Omišlju na Krku, Golog otoka, parka prirode Telašćica. Ljetna škola sadržavala je glavna tri tematska pravca; arheologija i baština, socijalni i povijesni kontekst te more i okoliš. Ljetna škola održana je uz potporu Janafa d.d.