Održana promocija na Odjelu za fiziku

31.01.2020. / vijesti / studenti

Na Odjelu za fiziku na Kampusu Sveučilišta u Rijeci danas, 31. siječnja održana je svečana promocija nove generacije prvostupnika i magistara fizike. Laureate je u stečena zvanja promovirao pročelnik Odjela prof. dr. sc. Mladen Petravić. Svečanu ceremoniju predvodila je prorektorica za studije i studente prof. dr. sc. Sanja Barić, koja se obratila laureatima:

”Dragi laureati, njihove obitelji i prijatelji, danas slavite, a slave i vaši profesori. Ovo danas je samo formalni trenutak, a vi ste svoj studij zapravo završili već ranije. No, vrijednost ovog formalnog obilježavanja, ovih uniformi koje nosite… te sitne formalnosti znak su nečeg vrijednog i važnog. Puno ste dali i puno ste dobili tijekom studija. Ovog ćete se razdolja kasnije sjećati sa zadovoljstvom i pamtit ćete studentske dane. Vaša diploma koju ćete danas primiti zaista znači nešto, jer ju niste kupili ili našli na cesti, niti vam je poklonjena. Ona je rezultat vašeg truda i rada. Događa nam se da vrlo brzo znamo upasti u vrtlog bezvrijednosti i relativizma… ali to ne smijemo! Cijenite uvijek sebe i svoju struku! Pokazali ste sebi i drugima koliko možete i završili ste ovaj težak studij. U radu s ljudima, a pogotovo vi koji budete radili s djecom, u nastavi, zapamtite da vam je potrebna poniznost. Nemojte na djecu gledati s visine. Vi ćete biti tamo da ih nečemu naučite, kao što su i vas profesori ovdje na Sveučilištu učili…No, i profesori su zacijelo mnogo naučili od vas. Imajte uvijek na umu i to da nisu svi imali te sreće da mogu doći na fakultet i studirati. Pristupajte svakom čovjeku s poštovanjem. Trud, rad, poniznost i poštenje – time se trebate voditi. Hvala vam što ste bili naši studenti i dio našeg Sveučilišta. Pozdravljam vas i u ime rektorice Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježane Prijić Samaržije i cijelog Senata. U danima poput današnjeg najbolje se ocrtava smisao našeg rada. Veselite se danas, opravdano, a mi se veselim vašim uspjesima.”

Na Odjelu za fiziku danas su promovirani:

sveučilišni prvostupnik / sveučilišna prvostupnica fizike

Aldo               Arena

Mateo             Topalović

Monica          Vidotto

Maria              Vukić

magistar / magistra edukacije fizike i matematike

Klara             Grlaš

Veni               Žitko

magistar / magistra inženjerstva i fizike materijala

Monia            Bašić

Andrea          Ćurković