Održana radionica o priznavanju prethodnog učenja

28.11.2019. / vijesti / o sveučilištu

Radionica pod nazivom Metodologija priznavanja prethodnog učenja – komparacija praksi sastavnica Sveučilišta u Rijeci održana je danas, 28. studenoga 2019. na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u Akvariju. Radionicu je vodila prof. dr. sc. Dunja Škalamera Alilović s Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci budući da upravo Ekonomski fakultet ima najdugotrajniju praksu na Sveučilištu u Rijeci u priznavanju i vrednovanju prethodnog učenja. Nakon prezentacije o metodologiji priznavanja prethodnog učenja otvorena je rasprava te su podijeljeni primjeri iz prakse na Sveučilištu u Rijeci.
Radionici su prisustvovali članovi Stručnog vijeća Centra za studije, Povjerenstvo za priznavanje i vrednovanje prethodnog učenja, voditelji evidencija studija, glavna tajnica Sveučilišta Roberta Hlača Mlinar, prorektorica za osiguravanje i unaprjeđivanje kvalitet, izv. prof. dr. sc. Marta Žuvić te ostali zainteresirani. Pravilnik o priznavanju i vrednovanju prethodnog učenja Sveučilišta u Rijeci stupio je na snagu 2. listopada 2019.