Održana redovita sjednica Savjeta Sveučilišta u Rijeci

19.07.2022. / vijesti / o sveučilištu

Na Rektoratu Sveučilišta u Rijeci održana je redovita sjednica Savjeta Sveučilišta. Sveučilišni Savjet je tijelo koje brine o razvoju Sveučilišta i njegovoj interakciji s društvom u kojemu djeluje te raspravlja i potvrđuje strateške i razvojne odluke Senata Sveučilišta sukladno Statutu Sveučilišta. U uvodnom dijelu članove Savjeta, rektoricu i prisutne prorektore pozdravio je predsjednik Savjeta, gospodin Mladen Pejković. Izvješće o provedbi Strategije Sveučilišta u Rijeci za 2021. godinu predstavila je rektorica prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija, a financijsko izvješće za 2021. godinu  prorektor za financije i poslovanje prof. dr. sc. Davor Vašiček. Sudionici sastanka raspravljali su o razvoju Sveučilišta u sljedećem razdoblju, s posebnim fokusom na instrumentima potpore znanstvenoj djelatnosti, naročito prijavi kompetitivnih znanstvenih projekata.

Članovi Savjeta  usvojili  su izvješće o radu za 2021. godinu i ukazali zadovoljstvo financijskim poslovanjem Sveučilišta u Rijeci.