Završen online ciklus predavanja – SUVREMENE FILOZOFSKE TEME

05.05.2021. / vijesti / treća dob

U utorak 4. svibnja od 17 do 18 i 30, održalo se zadnje predavanje iz online ciklusa predavanja “Suvremene filozofske teme” pod vodstvom prof. dr.sc. Elvia Baccarinia.

Oko 20 polaznica i polaznika slušali su o temama poput vladavine (ne)znanja te uloge javnih stručnjaka u pandemiji. Nadalje, kako pandemija utječe na krizu vrijednosti i koje nam pouke šalje? Također dotaknuli su se i tema kao što su pravednost i demokracija te politička korektnost.

Prof. dr. sc. Elvio Baccarini redovni je profesor etike i filozofije politike na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. U znanstvenom području rada, između ostalih, bavi se temama zakona i politike, liberalnog nacionalizma, moralne epistemologije, kao i bioetike i praktične etike.

Predavanja su se održavala jednom tjedno, utorkom s početkom u 17 sati putem Zoom platforme Sveučilišta za 3. dob.

Teme po terminu:

• 06.04.2021. | Demokracija: vladavina (ne)znanja
  • 13.04.2021. | Javna uloga eksperata u donošenju javnih odluka i njihovo (ne)funkcioniranje u pandemiji
  • 20.04.2021. | Pandemija, liberalna demokracija i kriza vrijednosti i vrlina
  • 27.04.2021. | Nezavisna znanost, komercijalizacija i pouke pandemije