Panel rasprava i radionica „Skills & Future Jobs: vještine i kompetencije za poslove budućnosti“

24.05.2024. / vijesti / ostalo

Regionalna razvojna agencija Primorsko-goranske županije organizira panel raspravu i radionicu pod nazivom „Skills & Future Jobs: Vještine i kompetencije za poslove budućnosti“ koja će se održati u utorak, 28. svibnja 2024. godine, u Akvariju Sveučilišta u Rijeci (ul. Radmile Matejčić 3, Rijeka), na Kampusu Trsat s početkom u 11:00 sati.

U okviru panel rasprave bit će riječi o važnim pitanjima za budućnost poslova i vještine budućnosti te perspektivu regionalnoga razvoja, poput:

• Kako kvalitetno razvijati vještine i kompetencije za poslove koji nas čekaju u neposrednoj budućnosti?
  • Kako prilagoditi sustav cjeloživotnog obrazovanja potrebama tržišta rada?
  • Koje vještine treba posebno razvijati za digitalnu i zelenu transformaciju gospodarstva?
  • Kako regija Štajerska priprema ljudske resurse za potrebe vlastitog gospodarskog razvoja?
  • Koji projekti i programi mogu kvalitetnije prilagođavati razvoj vještina potrebama budućih trendova u gospodarstvu?
  • Kako prilagoditi naš obrazovni sustav potrebama tvrtki na području PGŽ-a?

U raspravni sudjeluju:

• dr. Martin Neubauer, voditelj Instituta za stručno obrazovanje (WIFI) u Gospodarskoj komori Štajerska (Austrija)
  • Vedran Kružić, ravnatelj Regionalne razvojne agencije Primorsko-goranske županije
  • prof. dr. sc. Saša Zelenika, prorektor za strateške projekte Sveučilišta u Rijeci
  • Nikolina Rebić, direktorica za poslovni razvoj AITAC grupe,
  • doc. dr. sc. Gordana Nikolić, predsjednica udruge poslodavaca u obrazovanju (HUP).

Zbog ograničenog broja mjesta potrebna je prethodna registracija putem sljedeće poveznice.