Plan rodne ravnopravnosti predstavljen na treningu Europske komisije

10.12.2021. / vijesti / SPEAR

Dana 8. prosinca 2021. godine Europska komisija organizirala je trening za hrvatske korisnike programa Obzor Europa posvećen Planu rodne ravnopravnosti (Gender Equality Plan – GEP).

Kao predstavnica Sveučilišta u Rijeci, jedne od tri institucije u Republici Hrvatskoj koje su usvojile Plan rodne ravnopravnosti, Daria Glavan Šćulac, održala je prezentaciju pod nazivom “Izrada, donošenje i provedba Plana rodne ravnopravnosti – iskustvo Sveučilišta u Rijeci“.

Ravnopravnost spolova jedna je od temeljnih vrijednosti Europske unije te Europska komisija ulaže velike napore u njezino promoviranje. U programu Obzor Europa ravnopravnost spolova ojačana je i obvezom institucija na usvajanje Plana za ravnopravnost spolova prije potpisivanja ugovora o bespovratnim sredstvima Programa. Cilj ove mjere je unaprijediti europski sustav za istraživanje i inovacije te stvoriti radno okruženje koje poštuje ravnopravnost muškaraca i žena.