KATEGORIJE

Pomoć studentima i njihovim obiteljima iz područja pogođenih potresima

04.01.2021. / vijesti / sveučilište i društvo

Poštovane kolegice i kolege,

ovih dana, suočeni s razornim potresom koji je zahvatio područje Petrinje, Siska i Gline, Sveučilište u Rijeci, zajedno sa Studentskim zborom Sveučilišta u Rijeci, pokrenulo je niz aktivnosti pružanja pomoći unesrećenima tako da kroz Volontersku mrežu prikuplja materijalnu pomoć i u koordinaciji s Ravnateljstvom civilne zaštite Republike Hrvatske najnužnije potrepštine šalje na ugrožena područja. Koliko smo upoznati i sastavnice, svaka na svoj način, doprinose – na čemu smo vam zahvalni.

Želja nam je proširiti pomoć i pružiti podršku našim studentima i njihovim obiteljima kako bi što lakše prebrodili posljedice katastrofalnog potresa.

Od iznimne važnosti nam je organizirano pomoći svim našim studentima i njihovim obiteljima, bilo da se radi o materijalnoj pomoći, medicinskoj pomoći, pomoći u smještaju, podršci za praćenje nastave, osiguravanju računala za studentske potrebe i/ili druge potrebe. Namjera nam je, u suradnji sa Studentskim zborom Sveučilišta u Rijeci, formirati Fond za potporu studentima iz potresom zahvaćenih područja.

Molimo vas da nam se javite do 15. siječnja 2021. putem obrasca kojemu možete pristupiti ovdje.

Virtualna sova UNIRI