Poremećaji glasa, govora, jezika i gutanja u odrasloj dobi

11.02.2022. / vijesti / treća dob

U srijedu, srijedu, 16. veljače 2022. s početkom u 17 sati, izv. prof. dr. sc. Zdravko Kolundžić, s preddiplomskog sveučilišnog studij Logopedija, Sveučilišta u Rijeci, održat će predavanje pod nazivom ”Poremećaji glasa, govora, jezika i gutanja u odrasloj dobi”. Predavanje će biti održano online putem platforme Zoom, a održava se u sklopu programa cjeloživotnog obrazovanja ”Sveučilište za 3. dob”.

Vrijeme: srijeda, 16.2.2022. u 17h

Mjesto: Zoom platforma Sveučilišta za 3.dob

Direktna poveznica: OVDJE (Meeting ID:861 2845 6543; Passcode: 655121)

Predavač: izv. prof. dr. sc. Zdravko Kolundžić, preddiplomski sveučilišni studij Logopedija

Kontakt: zdravko.kolundzic@uniri.hr

Sažetak:

Prikaz promjene funkcija u tijelu starenjem vezanih za prezbiakuziju, prezbifoniju i prezbifagiju. Prikaz stečenih poremećaja komunikacije kao posljedica bolesti SŽS ili trauma. Razgovor o prevenciji i pravovremenom traženju stručne pomoći.

O predavaču:

Nakon diplomiranja, izv. prof. dr. sc. Zdravko Kolundžić, 28 godina radio na poslovima logopeda u Općoj županijskoj bolnici Požega (uži interes poremećaji glasa, afazije, disfagije). Voditelj jedinice za znanstveno-istraživački rad i nastavu Bolnice. Od 2020. voditelj studija Logopedija Sveučilišta u Rijeci i predstojnik Logopedskog centra.