Posjet sjedištu Lürssena

14.10.2021. / vijesti / o sveučilištu

Rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija i gradonačelnik Grada Rijeke Marko Filipović sudjelovali su na zajedničkom sastanku s predstavnicima Lürssen grupe u Bremenu. U sklopu posjeta sjedištu Lürssen grupe posjetili su Lürssen brodogradilište, projektantske urede te ured za istraživanje i razvoj. Sveučilište u Rijeci potpisalo je ugovor o suradnji s Lürssen Design Center Kvarner te je tako ostvareno strateško partnerstvo koje je prvi korak u osnivanju Maritime Innovation Clustera. Maritime Innovation Cluster je platforma za pripremu suradničkih projekata istraživanja i razvoja, kao i razvoj istraživačke infrastrukture koja će biti dostupna svim članovima klastera. Njegovim osnivanjem želi se jačati konkurentnost i inovativnost pomorske industrije putem umrežavanja svih relevantnih čimbenika javnog, privatnog i znanstveno-istraživačkog sektora u okviru lanca vrijednosti sektora brodogradnje i srodnih industrija.