Poziv na predavanja i radionicu „Increasing mobility and funding for better research“

14.09.2021. / vijesti / eu projekti

U organizaciji hrvatskoga ogranka Marie Curie Alumni društva (Marie Curie Alumni Association, MCAA), 18. i 19. rujna 2021. godine održat će se hibridno događanje pod naslovom „Increasing mobility and funding for better research“.

Okosnica događanja bit će teme vezane uz mobilnost i financiranje istraživanja, a bit će govora i o otvorenoj znanosti, etici u istraživanju te iskustvima ljudi koji su iz inozemstva došli raditi u Hrvatsku ili su u Hrvatskoj uspjeli dobiti prestižne MSCA i ERC stipendije te osnovati svoje istraživačke grupe.

Uz predstavnicu MCAA, dr. sc. Dragomiru Majhen, ovo hibridno događanje otvorit će i prof. dr. sc. Radovan Fuchs u ime Ministarstva znanosti i obrazovanja. Jedan od panelista prvoga dana događanja bit će prof. dr. sc. Saša Zelenika, prorektor za strateške projekte Sveučilišta u Rijeci.

Službeni jezik događanja je engleski, a detaljniji opis panela i govornika nalazi se na poveznici.

Zainteresirani mogu se registrirati na poveznici nakon čega će na e-adresu dobiti poveznicu za virtualno praćenje događanja.