Pravnom fakultetu dodijeljena Jean Monnet katedra

08.11.2022. / vijesti / međ. suradnja

Koncem listopada 2022. godine Sveučilište u Rijeci je za Pravni fakultet potpisalo sporazum o dodijeli sredstva i provedbi Jean Monnet katedre iz EU sportskog prava, politika u sportu i sportske diplomacije za razdoblje 2022.-2025. Riječ je o prvoj Jean Monnet katedri u svezi sa sportom u Republici Hrvatskoj te jedinstvenoj ikada iz Jean Monnet poziva koja obuhvaća tri interdisciplinarna područja odnosno: pravo, politike u sportu i diplomaciju. Prijavitelj i nositelj Jean Monnet katedre je izv. prof. dr. sc. Vanja Smokvina, čime je znanstvenim i istraživačkim djelatnostima Centra za sportsko pravo, politike u sportu i sportsku diplomaciju Pravnog fakulteta sada pridodana i nastavna djelatnost. Aktivnost Jean Monnet katedre je već započela uz suglasnost Europske komisije i prije potpisivanja sporazuma u rujnu provedbom Jean Monnet EU Sports law, policy & diplomacy Rijeka Summer School.