Predavanje o univerzalnom dizajnu

08.07.2021. / vijesti / diversity

U utorak, 13. srpnja 2021. s početkom u 13 sati u sklopu YUFE Akademije održat će se online predavanje pod nazivom Univerzalni dizajn.

Predavači su doc. dr. sc. Iva Mrak s Građevinskog fakulteta u Rijeci te Tino Vodanović i Mladen Bošnjak, predstavnici Ureda za studente s invaliditetom Sveučilišnog savjetovališnog centra.

Doc. Mrak kroz uvodno će izlaganje upoznati sudionike o samom pojmu univerzalnog dizajna i njegovim načelima, dok će kolege Vodanović i Bošnjak predstaviti neke od primjera loše i dobre prakse u pogledu osmišljavanja i korištenja javnih prostora. Univerzalni dizajn je, u najširem smislu, dizajn za svakog korisnika, bez obzira na njihove sposobnosti i kao takav je primjenjiv na gotovo sve djelatnosti.

Predviđeno trajanje predavanja je sat i pol, a jezik predavanja hrvatski.

Prijave su moguće do petka, 9. srpnja putem obrasca na poveznici.