Predstavljanje S3D na interdisciplinarnom Think Tanku za e-suradnju i razmjenu iskustva i znanja

12.05.2021. / vijesti / treća dob

Na poziv Sveučilišta u Mariboru (Center za zaslužne profesorje in upokojene visokošolske učitelje Univerze v Mariboru), 12.5.2021. godine sudjelovali smo na važnom sastanku.

Na interdisciplinarnom Think Tanku za e-suradnju i razmjenu iskustva i znanja predstavili smo naše Sveučilište te novoosnovani Klub kao i cijeli program Sveučilišta za 3. dob. Predstavnica Sveučilišta u Rijeci bila je voditeljica Sveučilišta za 3.dob, izv. prof. dr. sc. Sanja Smojver Ažić s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta.

Ovom međunarodnom suradnjom započeli smo razvoj ka Age friendly statusu Sveučilišta na kojem ćemo nastaviti raditi kroz klub umirovljenih sveučilišnih profesorica i profesora te djelatnica i djelatnika.

Sveučilište u Rijeci svakako je prepoznato kao sveučilište otvoreno prema građanima te je izrazito cijenjena suradnja sa starijom zajednicom kroz programe namijenjene svima starijima od 55 godina.

Sastanku su prisustvovali predstavnici:

• Interdisciplinary eCollaboration Think Tank Network
  • Slovenia Professors Emeriti