Predstavljanje UNIRI na skupu o inovacijama i transferu znanja

05.04.2024. / vijesti / inovacije

Prorektor za strateške projekte prof. dr. sc. Saša Zelenika i direktor EDIH Adria projekta mr. sc. Damir Medved sudjelovali su 4. i 5. travnja na Sveučilištu u Ljubljani u Sloveniji, u sklopu aktivnosti Rektorskog foruma jugoistočne Europe i Zapadnog Balkana, na skupu o inovacijama i transferu znanja. Skup je okupio prorektore za transfer znanja, voditelje ureda za transfer tehnologija i druge znanstvene menadžere koji su razmijenili iskustva i aktivnosti svojih sveučilišta na području inovacijskih politika i razvoja odgovarajućih ekosustava.

Prorektor prof. dr. sc. Zelenika je održao prezentaciju „Sveučilište u Rijeci kao središte regionalnog inovacijskog ekosustava“ dok je g. Medved kroz radionicu o RIMAP digitalnoj platformi za umrežavanje dionika  u lancu valorizacije znanja predstavio ne samo funkcionalnosti platforme nego i aktivnosti projekta EDIH Adria.