Predstavljen program obilježavanja 50. obljetnice Sveučilišta

13.02.2023. / vijesti / 50UNIRI

Na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u ponedjeljak, 13. veljače 2023. održana je konferencija za medije na kojoj je predstavljen program i vizualni identitet obilježavanja 50. obljetnice osnutka Sveučilišta u Rijeci, koje će se održavati tijekom cijele 2023. godine. Rektorica prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija i njen prorektorski tim najavili su bogat program, koji će obuhvatiti čak 148 raznovrsnih događaja.

Ove se godine obilježava 50 godina od osnivanja Sveučilišta u Rijeci, ali i 390 godina visokog obrazovanja u Rijeci. Moto, odnosno temeljni pojam i koncept pod kojim ćemo obilježiti ove okrugle obljetnice jest ”otvorenost”; smatramo kako nas on najbolje opisuje i naši se vizualni materijali ”igraju” s tim pojmom. Predstavljamo danas i dio promotivnih materijala: a to su plakati s QR kodovima i zastavice s citatima poznatih ličnosti, koje su u različitim bojama postavljeni po Kampusu. Svaka se boja odnosi na neki od sklopa događanja. Mi smo Sveučilište koje, osim otvorenosti, njeguje fleksibilnost, modernost i suvremenost te progresivno razmišljanje, dok istovremeno baštineći moto isusovaca ”Semper Magis” (”uvijek više”) želimo naglasiti koliko je važan rad, trud i zalaganje… Upravo pod tim motom će se održavati naš glavni program, koje će se sastojati od 30 događaja. Kako ove godine i neke naše sastavnice slave svoje jubileje, mnogo ćemo toga zajednički obilježavati pa se sveukupno očekuje 148 sveučilišnih događaja tijekom godine, a taj se broj može i nadograđivati, rekla je rektorica Prijić Samaržija.

PROGRAM – Semper Magis

Predstavljen je i novi promotivni video Sveučilišta.