Predstavljene mogućnosti za Ukrajince

08.11.2022. / vijesti / sveučilište i društvo

O organizaciji Caritasa Nadbiskupije Rijeka i Europe Direct Rijeka pri Riječkoj razvojnoj agenciji Porin d. o. o. u petak, 4. studenog 2022. na Botelu Marina, (Adamićev gat u riječkoj luci) održano je druženje s ciljem približavanja tema koje od interesa za mlade i nezaposlene Ukrajince koji borave na riječkom području.

Prorektorica za studije, studente i osiguravanje kvalitete Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Marta Žuvić i dekanica Fakulteta za fiziku Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Rajka Jurdana Šepić održale su izlaganje o akademskom priznavanju inozemnih visokoškolskih kvalifikacija. O mogućnostima zapošljavanja govorila je Ana Lončarić iz Područnog ureda Rijeka Hrvatskog zavoda za zapošljavanje; o prilikama obrazovanja za odrasle Andrej Marušić iz Ustanove za obrazovanje odraslih ”Dante”, a Doris Sošić iz Europe Direct Rijeka održala je izlaganje ”Kako ući u svijet poduzetništva”.