Prevencijom do kulture nenasilja

24.05.2021. / vijesti / ostalo

Rektorica Sveučilišta u Rijeci i redovita profesorica na Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija i pomoćnica rektorice za institucijske kapacitete i politike i predstojnica Katedre za ustavno pravo Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Sanja Barić sudjelovat će svojim izlaganjima na međunarodnoj stručnoj konferenciji Prevencijom do kulture nenasilja, koja će 28. i 29. svibnja 2021. biti održana u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca.

”Svrha konferencije je jačanje kapaciteta stručnjaka za kreiranje i provedbu preventivnih
programa u zajednici usmjerenih na zaštitu djece i mladih od brojnih izazova i rizika u online
okruženju.
Uzimajući u obzir da djeca u prosjeku na internetu provedu više od 6 sati dnevno, a da su prilikom
korištenja interneta izložena brojnim neprimjerenim sadržajima i kontaktima te da svako drugo
dijete ne zna kome se obratiti ako mu je potrebna pomoć, preventivne aktivnosti imaju ključnu
ulogu u promicanju sigurnog korištenja interneta i zaštiti djece i mladih u virtualnom svijetu”, stoji u programu konferencije.

POZIV