Prijam za delegaciju regije Friuli Venezia Giulia

10.06.2022. / vijesti / međ. suradnja

U zgradi Sveučilišnih odjela na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u četvrtak, 9. lipnja 2022. u organizaciji Regionalne razvojne agencije PGŽ-a Prigoda održan je prijam za delegaciju talijanske regije Friuli Venezia Giulia. Uz talijanske goste, Saru Tesi, direktoricu za međunarodne odnose i europske programe FVG-a, Lauru Cerni iz Instituto Tecnico Superiore Alessandro Volta, Marca Mazzalisa, zamjenika gradonačelnika Comeglinasa te odvjetnicu Martinu Di Piazza, sastanku su nazočili i generalni konzul Talijanske Republike u Republici Hrvatskoj Nj. E. Davide Bradanini te s hrvatske strane prorektor za strateške projekte Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Saša Zelenika, ravnatelj Prigode Vedran Kružić, doc. dr. sc. Vladimir Mozetić, ravnatelj Doma zdravlja PGŽ i voditelj Klastera zdravstvenog turizma Kvarner Health, Damir Medved iz tvrtke Ericsson Nikola Tesla, Petar Hrg iz Turističke zajednice Gorskog kotara i Sanda Filipović, savjetnica u RRA Prigoda.

Na sastanku su razmotrene mogućnosti suradnje regija PGŽ i FVG, posebno na području zdravstva, turizma, rješenja za pametne gradove, digitalizacije, obrazovanja i zajedničkih prijava na fondove EU-a. Rad na tim područjima nastavit će se u užim ekspertnim radnim skupinama.