Prijam za profesora Čukića

09.06.2022. / vijesti / međ. suradnja

Rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija i prorektor za strateške projekte prof. dr. sc. Saša Zelenika održali su u srijedu, 8. lipnja 2022. na Rektoratu Sveučilišta prijam za prof. dr. sc. Bojana Čukića. U veljači 2020. Senat Sveučilišta u Rijeci dodijelio je prof. Čukiću počasno zvanje Honoris professor. Bojan Čukić rođeni je Riječanin, diplomirao je informatiku na Sveučilištu u Ljubljani, a magistrirao i doktorirao na Sveučilištu u Houstonu. Zaposlen je na Odjelu za informatiku Sveučilišta Sjeverne Karoline, Charlotte, SAD.

Dodjela priznanja počasnim profesorima organizira se u sklopu obilježavanja Dana Sveučilišta u Rijeci – Diesa Academicusa, no lani je zbog pandemije koronavirusa Dies bio održan u online okruženju. Stoga je ovaj posjet prof. Čukića Rijeci iskorišten za razmjenu iskustava o razvoju modela visokoškolskog obrazovanja, a posebice o razvoju dvosmjernog transfera znanja i utjecaju digitalnih tehnologija na razvoj gospodarstva i društva.