Privremena lista – isplata subvencija – ljetni semestar

24.07.2020. / vijesti / studenti

Sveučilište u Rijeci u 2019./2020. akademskoj godini dodijelit će najviše 378 subvencija studentima slabijeg socioekonomskog statusa koje će se isplaćivati semestralno za razdoblje od 1. rujna 2019. do 15. srpnja 2020. godine u skladu s kriterijima za dodjelu subvencija koji su sastavni dio ovog poziva, a za što je u proračunu Sveučilište osiguralo 400.000,00 kn i time postalo jedino Sveučilište u Republici Hrvatskoj koje dodatno pored Ministarstva znanosti i obrazovanja subvencionira smještaj studenata te tako olakšava pristup visokom obrazovanju.

Privremenu listu možete preuzeti ovdje.

Krajnji rok za podnošenje prigovora je subota, 1. kolovoz 2020.

Svi prijavljeni, na email će zaprimiti poruku s lozinkom.

Tekst Javnog poziva možete preuzeti ovdje.

Prema priopćenju Studentskog centra Rijeka plaćanje mjesečne stanarine vrši se na sljedeći način:

Ako korisnik smještaja iseljava iz objekata smještaja tijekom akademske godine, naknada za smještaj će mu se obračunati na sljedeći način:

• ako iseli do 15. u mjesecu, plaća polovicu naknade za smještaj,
  • ako iseli nakon 15. u mjesecu plaća naknadu za smještaj za cijeli mjesec.

Ako korisnik smještaja useljava u objekte smještaja tijekom akademske godine, naknada za smještaj će mu se obračunati na sljedeći način:

• ako useli do 15. u mjesecu, plaća naknadu za smještaj za cijeli mjesec,
  • ako useli nakon 15. u mjesecu plaća polovicu naknade za smještaj

S obzirom na plaćanje mjesečne stanarine izvršen je obračun, na način ako ste platili stanarinu za pola mjeseca, student ostvaruje pravo na pola mjesečne subvencije.

Za mjesece za koje je student platio paušal za smještaj, ne ostvaruje pravo na subvenciju. U slučaju da je plaćena naknada za smještaj za pola mjeseca student ostvaruje pravo na pola mjesečnog iznosa subvencije.

Porezni tretman subvencije studenata za smještaj u studentskom domu, ovdje.
Odluka Senata, ovdje.
Odluka Skupštine SZSUR, ovdje.