Prof. emeritus Bruno Grbac održao predavanje u Sveučilištu za 3. dob

08.02.2024. / vijesti / treća dob

U srijedu, 31. 1. u 17 sati na Filozofskom Fakultetu u Rijeci, prof. emeritus Bruno Grbac održao je predavanje “Ostvarivanje novih spoznaja temeljeno na obradi poslovnih slučajeva” u sklopu programa Sveučilišta za 3. dob.

Predavanje je uključivalo i grupni rad polaznika i polaznica te su grupe prezentirale rezultate uz raspravu. Cilj je bio ostvariti nove spoznaje temeljene na razmjeni argumentiranih razmišljanja o zadanim poslovnim slučajevima. Obrađeni poslovni slučajevi bili su iz profitnog i neprofitnog sektora.

Jedan od vrlo uspješnih načina  transfera znanja je obrada poslovnih slučajeva. Obrada poslovnog slučaja temelji se na definiranju problema, analizi situacije, definiranju alternativnih rješenja, evaluaciji alternativa i prijedlogu zaključka.