Projekt DIOSI za otvorenu znanost i otvorene inovacije

17.02.2022. / vijesti / diosi

Tijekom prosinca 2021. godine u publikaciji Europskog vijeća doktorskih kandidata i mlađih istraživača istaknuo se i DIOSI projekt u kojem je Sveučilište u Rijeci aktivan partner.

Tijekom radnog skupa projekta, na početku studenog 2021. godine u Rimu, voditeljica projekta Margaux Kersschot predstavila je novu viziju “DIOSI modela doktorskog obrazovanja” koji je, uz značajan doprinos našeg Sveučilišta, razvijen u projektu DIOSI.

Viziju modela analizirali su članovi konzorcija i ovo je bio njegov prvi put da je predstavljen široj javnosti. Očekuje se novi daljnji razvoj i afirmacija DIOSI modela doktorskog obrazovanja koji potiče otvorenu znanost, otvorenu inovaciju i podržava rodnu ravnopravnost.

Više informacija možete potražiti ovdje.